Krzesło Sezamek  – projekt konkursowy Mebel Marzeń 2015

O projekcie

Dziecięcy rysunek był kanwą do powstania kilku wariacji na temat krzesła z szufladą. W procesie projektowym przeprowadzono konsultacje z grupą dzieci w wieku 7-10 lat. W ich ocenie to siedzisko jednogłośnie zyskało aprobatę ze względu na liczne podręczne skrytki. W baśniach to właśnie sezam skrywał najbardziej wartościowe zdobycze dorosłych. Drewniane krzesło „Sezamek” powstało z potrzeby zrealizowania dziecięcego marzenia o meblu, które przechowywał jego najcenniejsze skarby. Ważne jest, żeby papier, kredki, książki i wszystkie jego ulubione zabawki były pod ręką. Oprócz licznych skrytek mebel ten może również służyć jako element zabawy. Na jego lewym boku został zaprojektowany koszyk na piłeczki do gier zręcznościowych. Projekt ten został przedstawiony w czterech wariantach kolorystycznych.

Konkurs „Mebel Marzeń 2015” to projekt całoroczny organizowany przez Wydawnictwa „Meble.pl” i „BIZNES.pl” . Składa się on z dwóch etapów: I ETAP –„Mebel dziecięcych marzeń”  jest  konkursem plastycznym adresowanym do dzieci i młodzież w wieku 6-14 lat. (400 zgłoszonych prac) i II ETAP – konkursu „Spełnij dziecięce marzenia” jest dedykowany do projektantów, którzy zaprojektują meble powstałe w dziecięcej wyobraźni. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac plastycznych i projektowych, których tematem będą idealne dziecięce  meble.

Zostałam laureatką konkursu prezentując projekt krzesła „Sezamek”.

Gala wręczenia nagród i prezentacja zwycięskich projektów obyła się podczas targów „Meble Polska” w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniu 17 lutego 2015 roku.

© Copyright - Bielawska Studio