Powrót do przeszłości czyli wnętrza w klimacie lat 60-tych XX wieku.

Głównym celem projektu było stworzenie mieszkania na cele inwestycyjne, które swoimi wnętrzami przykuwałoby uwagę wszystkich potencjalnych nabywców niezależnie od ich wieku i potrzeb. Sprosta wymaganiom zarówno dojrzałego małżeństwa, młodej trzyosobowej rodziny, jak i studentów.

Wydawałoby się, że mieszkanie, które znajduje się na łódzkim Polesiu, w bloku sprzed półwiecza lata swojej świetności ma dawno za sobą. Nic bardziej mylnego. Amerykański klimat lat 60-tych przywrócił jego wnętrzom blask i świeżość.

Pierwotny układ mieszkania w pełni spełniał podstawowe potrzeby, ale obecne standardy wymusiły w nim kilka istotnych zmian m.in. wydzielenie garderoby i powiększenie pomieszczeń sanitarnych. Na podłogach pojawiły się modne ceramiczne płytki marki Vives, oryginalny drewniany parkiet odzyskał swój dawny dobry wygląd. Ściany zostały pokryte farbą ceramiczną marki Scala a pozostawione oryginalne kaloryfery farbą marki Flugger. Stolarka drzwiowa została w całości zamówiona u wiodącego polskiego producenta, natomiast stare, standardowe drzwi wejściowe wymienione na antywłamaniowe. Zabudowa kuchni, garderoby i szafy w sypialni została wykonana przez zaufanego pana stolarza. Wnętrza zostały urządzone współczesnymi meblami nawiązującymi swoim wzornictwem do lat 60-tych oraz klasykami tamtej dekady m.in. pary foteli Puchała. Całość dzieła wieńczą elementy dekoracyjne takie jak zaprojektowane na zamówienie grafiki oraz lampy dobrych polskich producentów.