Udany mariaż klasyki z nowoczesnością

Właścicielom domu zamarzył się mariaż klasyki i nowoczesności, czyli wszystko co najlepsze z przeszłości przeniesione w XXI wiek.

Ulubionym stylem wnętrzarskim pani inwestorki jest styl Hampton, który był punktem wyjściowym w procesie projektowym.

We wstępnych założeniach aranżacyjnych domu miały dominować kolory nieba i piasku – od bieli, kremu i beży, poprzez barwy morskie, aż do granatu. Takie kolory miały zdecydowanie określać te wnętrza, dostrzeżemy je przede wszystkim w dodatkach.

Ważnymi elementami, który nie uległy modyfikacji, były białe ściany i podłoga wykończona drewnem w naturalnych odcieniach. Drewno jest istotnym elementem wnętrzarskim w stylu Hampton.

Inwestorzy byli bardzo zaangażowani w proces projektowy i chętnie korzystali z moich sugestii. Moim priorytetem było, aby wnętrza były ponadczasowe o indywidualnym charakterze a przede wszystkim komfortowe i sprzyjające wypoczynkowi.

Efektem finalnym są wnętrza, w których klasyka z wdziękiem przeplata się z nowoczesnością. Współczesny design strefy wypoczynku sąsiaduje ze spokojną, zrównoważoną kolorystyką kuchni.

Od wielu sezonów eklektyzm jest obecny w trendach wnętrzarskich i chętnie wykorzystuję go w moich projektach. Charakteryzuje się jako połączenie elementów z różnych stylów, nie rządzi się ściśle określonymi regułami, tylko jest otwarty i pozwala tworzyć aranżacje oparte na wyczuciu stylistycznym. Dzięki temu stwarza pole do budowania wnętrz, w których można wyrazić swoje preferencje i budować otoczenie z szeroką gamą możliwości aranżacyjnych.

Podsumowując wspólny proces urządzania wnętrz domu warto podkreślić, że otwarta przestrzeń dzienna została podzielona pomiędzy klasyczną kuchnią wraz z elegancką jadalnią oraz przytulną strefą wypoczynkową z modnymi, wygodnymi, nowoczesnymi meblami w granatowej kolorystyce.

Cała przestrzeń jest czysta, nieprzeładowana.

Ściany i sufit zostały pomalowane pięknym, ciepłym odcieniem bieli i ozdobione sztukaterią.

Podłoga w strefie dziennej została wykończona drewnem, które sprawia optycznie, że pomieszczenie wydaje się przestronne, przytulne i sprzyjające odpoczynkowi. W obszarze kuchni zostały położone klasyczne biało-czarne płytki oktagonalne.

Prezentując salon warto wspomnieć o eleganckim i nastrojowym oświetleniu. Na suficie zawisł elegancki żyrandol a na podłodze stanęły srebrne lampy z jasnymi abażurami, które wieczorem nastrojowo oświetlają wnętrze dodając mu magicznego uroku.

W moim subiektywnym odczuciu najciekawszym elementem wnętrzarskim tej przestrzeni jest kominek, którego czarne wykończenie sprawia, że jest to najważniejszy akcent kolorystyczny tego domu.